سرویس مهدکودک

مهدکودک و خانه کودک تامیلا در شیخ بهایی
ونک – ملاصدرا – شیخ بهایی شمالی – خیابان امداد غربی – پلاک ۳۴
موسسه پرورش فرزندان برتر یوسف آباد
یوسف آباد، خیابان پانزدهم، پلاک ۴۷
نام مدیر:
بیتا صدیقیان
ساعت کاری:
۰۹:۰۰ صبح الی ۲۰:۰۰ شب
سال تاسیس:
۱۳۷۹
مجوز:
زیر نظر سازمان نظام پزشکی و وزارت فرهنگ و ارشد اسلامی
مهدکودک و خانه کودک تامیلا در شیخ بهایی
ونک – ملاصدرا – شیخ بهایی شمالی – خیابان امداد غربی – پلاک ۳۴
نام مدیر:
شیما شهنازی
ساعت کاری:
از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۶
مهدکودک مهر درخشان خیابان فاطمی
خیابان فاطمی , خیابان دایمی, کوچه خورشید , پلاک ۳۹
نام مدیر:
روژین کنعانی
ساعت کاری:
۰۶:۳۰ صبح الی ۱۹:۰۰ شب
سال تاسیس:
۱۳۹۶
مجوز:
بهزیستی

بهترین مهدکودک در خیابان فاطمی

تصمیم حضور کودکان در مهد کودک بر عهده والدین است که در چه سنی و با چه امکاناتی فرزندشان در مراکز آموزشی به یادگیری مهارتهای مختلف بپردازند .

برخی از والدین نیز هستند که تمایلی به بهره بردن از این کلاس ها ندارند و خود به آموزش های اولیه برای کودکشان می پردازند.

توصیه روانپزشکان در حوزه کودک استفاده بهینه از فضاهای آموزشی استاندارد برای رشد و یادگیری مهارتهای اجتماعی است. 

بهترین مهد کودک

بهترین مهد کودک از نظر والدین چه مهد کودکی است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت نظر افراد با یکدیگر متفاوت است.بنابراین تعریف بهترین مهد کودک از نظر افراد بسیار متنوع خواهد بود.

برخی از خانواده ها مایلند نزدیکترین مرکز آموزشی را برای کودک خود برگزینند.برخی نیز مراکز خصوصی با امکانات پیشرفته را انتخاب میکنند. 

برخی نیز تمرکزشان بر روی نحوه برخورد پرسنل و رعایت استانداردهای آموزشی است.در این مطلب شما را با با برخی از نکات مهم در انتخاب بهترین مهد کودک آشنا میکنیم.

کیفیت آموزش

اولین و مهمترین اصلی که والدین باید به آن توجه ویژه داشته باشند مهارت مربیان حاضر در مرکز آموزش است.

رسالت آموزشی هر موسسه آموزشی بر عهده مربیان آن مجموعه است.نحوه برخورد با کودکان و والدین،میزان سواد مرتبط با حوزه کودک، صبوری و مهربانی با کودکان،قدرت کنترل بر روی کودکان،ثبات شغلی مربیان،تناسب تعداد مربیان و کودکان، همه و همه از نکاتی است که والدین عزیز باید در زمان انتخاب مهد کودک ایده آل برای فرزندشان به آن توجه داشته باشند تا بتوانند از آموزش دلبندشان نتیجه مطلوبی به دست بیاورند.  

امکانات و تجهیزات

مطمئنا امکانات و وسایل کمک آموزشی میتواند در واکاوی توانمندیهای درونی کودکان مربیان را یاری کنند.اما نباید تنها ملاک انتخاب را دارا بودن تجهیزات و امکانات آموزشی قرارداد.

برخی از مراکز آموزشی با تبلیغات زرد وبا مدد گرفتن از امکانات و تجهیزات مدرن و متنوع سعی در جذب والدین و کودکان میکنند،باید گفت گاهی در این امر موفق می شوند.

هدف اصلی از آموزش کودکان همانا رشد شناختی ،حرکتی،اجتماعی و عاطفی کودکان است.

در نظر داشته باشید که مهد کودک انتخابی شما در کنار دارا بودن امکانات و تجهیزات در حد استاندارد، پرورش و شکوفا کردن استعدادهای ذاتی کودکان هدف اصلی مجموعه باشد.

برگزاری کلاس های فوق برنامه و نحوه تدریس مربیان در کلاس های آشپزی ،سفالگری،تئاتر،موسیقی و دیگر کلاسها و استفاده از امکانات و تجهیزات میتواند در کنار لذت کودکان استعدادهای آنان را نیز نمایان و شکوفا کند.

شرایط ایمنی

برقراری امنیت کودکان بر عهده کارکنان مجموعه آموزشی است.با نظافت به موقع فضاهای داخلی کلاس ها،توالت ها،آشپزخانه و تمام فضاهایی که کودکان از آن استفاده میکنند سلامت آنها باید تضمین شود.

با توجه به شرایط شیوع کرونا اهمیت تمیزکاریهای روزانه دو چندان شده است.امنیت وسایل بازی و کمک آموزشی نباید از نظر والدین مخفی بماند. 

قوانین و مقررات مرکز آموزشی

مدیران مراکز آموزشی برای اداره بهتر مجموعه خود قوانینی وضع می کنند که همه ملزم به اجرای این قوانین هستند. پایبند بودن مجموعه به قوانین میتواند نظم و ترتیب را در کارها و کلاس های آموزشی به کودکان بیاموزند و این نظم و ترتیب مطمئنا برای والدین نیز قابل توجه خواهد بود.