مهدکودک های غیر ویژه دسته بندی

لیست بهترین مهدکودک در دولت و دروس

لیست بهترین مهدکودک های خیابان دولت و مهدکودک ها در دروس را در این صفحه در دسترس شماست. برخی مهدکودک ها دارای صفحه پروفایل هستند. به اطلاعات این مهدکودک ها نیز بیشتر توجه کنید.

لیست مهدکودک ها

نام مدیر:
شیوا نرگسی
گروه سنی:
۲ تا ۶
ساعت کاری:
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۹۸
آدرس:
مسیر۱: خیابان دولت-چهارراه قنات-خیابان آقامیری-خیابان شهید چیذری-پلاک ۲۹ مسیر۲: دروس-خیابان یارمحمدی-خیابان شهید چیذری-پلاک ۲۹
نام مدیر:
غزاله ظهوری
گروه سنی:
۲ تا ۷ سال
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۹۰
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
خیابان دولت-چهارراه قنات-پلاک ۲۸۱
نام مدیر:
عطیه فلاح شهیدی
گروه سنی:
۰ تا ۵ سال
ساعت کاری:
۰۶:۰۰ صبح الی ۲۲:۰۰ شب شما با دریافت آموزش ها از این موسسه و اجرای آن در منزل می توانید به راحتی به کودک آموزش دهید و محدودیت زمانی ندارید
سال تاسیس:
۱۳۹۰
مجوز:
آدرس:
خیابان پاسدران، خیابان دولت، بعد از دیباجی جنوبی، پلاک ۱۷۳، واحد ۱۰
نام مدیر:
مریم خرمی
گروه سنی:
۶ ماه تا ۶ سال
ساعت کاری:
۰۶:۳۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۹۴
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
خیابان دولت خیابان دیباجی جنوبی کوچه مالکی کوچه گل دوم پلاک ۹
نام مدیر:
ناهید حسینی نژاد
گروه سنی:
۹ ماه تا ۷ سال
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۸۹
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
خیابان دولت، بلوار کاوه، خیابان شهید اخلاقی شرقی، پلاک ۲۷
نام مدیر:
سیمانصرت پور
گروه سنی:
شیرخوار تا۶ سال
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۳۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۹۲
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
تهران-خیابان دولت-خیابان دیباجی جنوبی-انتهای کوچه کاووس شرقی-بن بست گلنار پ۵
نام مدیر:
خانم مولود شریفی تجریشی
گروه سنی:
۶ ماه تا ۶ سال
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۷۹
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
مسیر۱:خیابان شریعتی خیابان دولت سه راه نشاط خیابان نجف آبادی بعد از فکوریان پلاک۹ مسیر۲:چهارراه پاسداران خیابان دولت ابتدای خیابان وارسته خی

بهترین مهدکودک های دروس

تا چند سال قبل استفاده از خدمات مهد کودک ها بیشتر برای کودکانی بود که والدین شاغل داشتند و مجبور بودند تحت چنین شرایطی به مهد کودک ها سپرده شوند .

با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت برخورداری کودکان از آموزش های ویژه دوره خردسالی،استفاده عموم افراد از مراکز آموزشی بسیار بیشتر شده است.

 امروزه والدین برای تعلیم و پرورش استعداد و توانمندی های کودکان خود وقت و هزینه بیشتری می گذارند و برای بلند مدت روی کودکان خود و پرورش استعدادهایشان سرمایه گذاری می کنند.

در کنار نیاز آموزش فرزندان در دوره خردسالی،یافتن مرکز مناسب با خدمات استاندارد و سطح آموزشی عالی نیز برای خانواده ها،امری دشوار و استرس زا شده است.

این امر کاملا طبیعی است و باید مراحل انتخاب را به شکل اصولی و منطقی طی کرد تا نقشه راه طرقی کودک به درستی و به شکل اصولی پایه ریزی شود و بتوان زمینه را برای رشد و شکوفایی توانمندیهای ذاتی کودک فراهم کرد.

در این مطلب می توانید با پارامترهای مهم و تاثیر گذار در انتخاب بهترین مهد کودک آشنا شوید.

نخستین قدم برای انتخاب مهد کودک ایده آل

برخورداری از نعمت اینترنت موهبتی است که امروزه در اختیار همه افراد جامعه قرار گرفته است تنها با کلیک چند دکمه میتوان به هر اطلاعاتی دست یافت .

برای یافتن اطلاعات مربوط به بهترین مهد کودک نیز میتوان با سرچ محله و اطراف محل سکونتتان به تعداد بسیاری از مراکز آموزشی منطقه خود به راحتی دست پیدا کنید.

نوع خدمات،ساعات کاری،کلاس های فوق برنامه،تعداد مربیان،برنامه غذایی و میزان امکانات و تجهیزات و... موسسه ها در وب سایت ها گنجانده شده است.

بهتر است تنها به اطلاعات درج شده در وب سایت ها اکتفا نکنید. حتما زمانی را برای بررسی دقیق و صحت اطلاعات موجود در وب سایت بگذارید و از نزدیک  مرکز آموزشی را ببینید و همه جوانب محیط را بررسی کنید.

توجه به برخورد مربیان و کادر مهد کودک،رفتار پرسنل،نظافت محیط،منوی غذایی و ….از اهم موضوعاتی است که در زمان بازدید باید به آن توجه کنید.

کودکان میتوانند در لحظه ورود به فضای مهد کودک یک جمع بندی خوبی داشته باشند آنها را با خود برای بازدید ببرید و به احساس او اهمیت صددرصد بدهید.

ساعات کاری مهد کودک

ساعات کار طولانی مزیت یک مهد کودک خوب نیست.کودکان با توجه به سنی که در آن قرار دارند نه توان تحمل ساعات طولانی آموزش را دارند نه ساعات طولانی بازی آنها را راضی میکند بنابراین باید تعادل مطلوبی در زمانبندی مهد کودک وجود داشته باشد.

 کودک باید بتواند ارتباط خوبی با محیط و آموزش ها برقرار کند تا زمانی را که در مهد کودک سپری میکند به نحو احسنت از آن استفاده کند.

مهم است که فاصله مهد کودک از محل زندگی کوتاه باشد تا کودک مجبور نباشد زمان طولانی برای رسیدن به موسسه در مسیر تلف کند.

طی مسیر طولانی کودکان را خسته و دلزده خواهد کرد و روحیه آنها را برای کسب آموزش ها ضعیف خواهد کرد.برخورداری از تجهیزات و امکانات زمانی مفید و کارگشا خواهد بود که کودک روحیه شاد و کوشا داشته باشد.

برخی از عوامل موثر برای انتخاب مراکز آموزشی یا مهد کودک نمونه

تعامل مربیان

والدین و مربیان مهد کودک ها دو بازوی مهم و با ارزش برای کسب مهارت های آموزشی برای کودکان هستند.

بنابراین ارتباط مسالمت آمیز بین والدین و مربیان رکن اصلی در روند خوب آموزشی است.عاقلانه است در بازدید حضوری از موسسه،سوالات و چالش های خود را با مربیان و کارکنان مجموعه مطرح کنید.

و همچنین اطمینان پیدا کنید تمام وجوه رفتاری کودکان اعم از سرگرمی،نقاط قوت و ضعف آنها پوشش داده شود .

امکانات و تجهیزات مدرن

بهترین و ایده آل ترین متد آموزش بر پایه یادگیری غیر مستقیم با تجهیزات مدرن و بازی گونه مثل وسایل آشپزی،سفال و سازهای موسیقی است که میتواند دستیابی به بهترین نتیجه را آسان کند.

زمانی نتیجه مطلوب تر حاصل میشود که والدین نیز برای رمز گشایی کودکان به مربیان کمک کند و در شناخت و کشف استعدادهای کودک خود همراه مربیان باشند.

مهم است که شرایط محیطی نیز در حالت نرمال و استاندارد باشد تا کودک بتواند بدون وجود چالش و استرس در محیط به کسب مهارت های لازم بپردازد و استعدادهای درونی وی پرورش و شکوفا گردد.

قیمت

یکی از فاکتور های مهم و تاثیر گذار که نمی توان آن را نادیده گرفت قیمتی است که مهد کودک ها برای ارائه خدماتشان از والدین طلب میکنند.

درباره جزئیات هزینه خدماتی که ارائه میدهند سوال بپرسید.اگر فکر میکنید نیاز است کودک شما از کلاس های فوق برنامه بیشتری استفاده کند به طبع باید هزینه بیشتری بپردازید. دقت کنید هزینه مضاعفی بر دوش اقتصاد خانواده وارد نشود.

بهترین مهدکودک های خیابان دولت

هر نیاز کودک را باید با توجه به عوامل مختلف برطرف کرد.نیاز انتخاب مهد کودک مناسب نیز از این امر مستثنا نیست و باید به بسیاری از عوامل توجه کرد بنابراین انتخاب مرکز آموزشی برای والدین چالش سختی خواهد بود.

اگر انتخاب سرسرانه داشته باشید احتمالا باعث خواهید شد که کودکتان شخصیت مستقلی پیدا نکند و با عزت نفس پایین ادامه مسیر تکامل را طی کند.ورود به مهد کودک برای فرزندتان اولین تجربه کسب درس و شناخت راه زندگی در بزرگسالی خواهد بود.

اگر انتخاب درستی نداشته باشید چه بسا کودک انگیزه حضور در مدرسه و کسب تحصیل و دانش را نیز از دست بدهد و مسیر تحصیلی برای او پر فراز و نشیب گردد.

به شما اطمینان میدهم مطالعه این نوشتار،تجربه با ارزشی در اختیارتان قرار خواهد داد تا بتوانید بهترین انتخاب را برای دلبند خود داشته باشید.

عوامل موثر برای انتخاب ایده آل ترین مهد کودک

طی سالیان گذشته والدین کمتر می توانستند درباره مراکز آموزشی اطلاعات کامل و جامعی کسب کنند. 

ولی با پیشرفت تکنولوژی و در اختیار بودن صفحات مجازی به راحتی میتوان به اطلاعات مفیدی درباره هر چیزی دست یافت و حتی نظرات افراد دیگر را نیز در این باره جویا شد و در نهایت طبق آن اطلاعات و مشاهدات خود بهترین گزینه را انتخاب کرد.

در زمینه انتخاب بهترین وایده آل ترین مرکز آموزشی برای دلبندتان کافی است با چند کلیک وارد وب سایت مهد کودک شوید و از نوع خدماتی که ارائه میدهند.نحوه آموزش،کادر پرسنلی،کیفیت غذا و میان وعده ها،استاندارد های آموزشی،سطح امنیت و بهداشت موسسه و حتی نظرات والدین دیگر مطلع شوید.

در کنار بهره بردن از تکنولوژی در هر اجتماعی که شرکت کردید و یا حتی از همسایگان و دوستانتان درباره مهد کودک مناسب سوال بپرسید.آنها میتوانند منابع بسیار خوبی برای شما باشند،چرا که ممکن است قبل از شما این مسیر را پشت سر گذاشته باشند و تجربه بیشتری در این زمینه به دست آورده باشند.

بازدید حضوری نیز در کنار تحقیق اینترنتی و کسب اطلاعات از دوستان و همسایگان نیز میسر است در بازدید حضوری نکات ریزی آشکار خواهد شد که مطمئنا در صفحات اجتماعی گنجانده نمی شوند.

در چنین حالتی است که به مرور زمان شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای درونی کودک خود خواهید بود و موفقیت های پی در پی برای او در زمینه شخصیتی،اجتماعی،تحصیلی و حتی شغلی به وجود خواهد آمد.

شرایط محیطی

دقت کنید که در راه تحقیق اسیر زرق و برق تبلیغاتی برخی از مراکز بی کیفیت نشوید و آینده تحصیلی و شخصیتی کودک خود را با انتخاب اشتباه و عجولانه فدا نکنید.

در زمان بازدید خود از مهد کودک دقت کنید دیوارها ترک نداشته باشند و در اطراف ساختمان حصار مطمئنی کشیده شده باشد. اگر چنین نبود،امنیت کودک شما به خطر می افتد،حتی این محیط مناسب برای لحظه ایی بازی نیز نیست.

رعایت اصول بهداشتی نکته مهم دیگر است که باید والدین به آن توجه داشته باشند.امروزه با توجه به شیوع بیماری کرونا اکثر مدیران موسسات برنامه کاملی برای تمیزکاری و ضدعفونی دارند ولی شما نیز نگرانی خود را در این باره با مدیریت حتما در میان بگذارید.

امنیت ساختمان مهد کودک

معمولا مراکز آموزشی فضای داخلی ساختمان موسسه را به کمک وسایلی تقسیم بندی میکنند تا مناسب کلاس های متفاوتی چون هنر،موسیقی،ورزش و …. گردد.

دقت کنید که لوازم جانبی آسیب زا  نباشند.مبلمان و وسایلی که کودکان باید از آنها استفاده کنند باید با توجه به قد و سن و سال آنها انتخاب شده باشد و از استحکام بالایی نیز برخوردار باشد.

مرکز آموزشی حتما باید به دوربین مدار بسته مجهز باشد و تمام فضاهای داخلی و خارجی مجموعه را پوشش دهد.کلاس های مهد کودک نیز باید به دوربین مجهز باشد تا  والدین از حسن نیت مربیان و کارکنان اطمینان خاطر یابند.

کیفیت آموزشی

فاصله مهد کودک تا منزل یکی از ارکان مهم برای انتخاب والدین است ولی باید در نظر داشته باشید که کیفیت آموزش را فدای مسافت نکنید.

حتما نسبت به رزومه مربیان و کارکنان مجموعه حساس باشید و دقت کنید در زمینه تربیت کودکان دوره دیده باشند و سابقه کاری خوبی نیز داشته باشند.

خلاقیت و نبوغ کودکان در گرو تحصیلات و شیوه آموزش مربیان است بنابراین از برنامه آموزشی و نحوه تدریس مربیان از مدیریت سوال بپرسید و آنگاه با خیالی آسوده دلبند خود را به دستان پرتوان مربیان کارآزموده مهد کودک بسپارید و شاهد شکوفایی توانمندیهای وی باشید.

رابطه با کودکان

کودکان هر گونه رفتار خشن و غیر دوستانه را سریعا متوجه میشوند و حتما واکنش نشان میدهند.

در زمان بازدید حضوری کودک را نیز با خود ببرید و اجازه دهید با محیط ارتباط برقرار کند اگر چنانچه از حضور در فضای مهد کودک ناراضی بود به نظر او اهمیت دهید این فضا مناسب دلبند شما نیست.

نحوه رفتار مربیان و کارکنان مرکز آموزشی رابطه مستقیم با یادگیری کودک خواهد داشت به شیوه برخورد کارکنان با کودکان دقت ویژه داشته باشید.

پرسش و پاسخ