مهدکودک های غیر ویژه دسته بندی

لیست بهترین مهدکودک های تهرانسر

اگر دنبال لیست بهترین مهدکودک های تهرانسر هستید به خوب جایی تشریف آوردید.

لیست مهدکودک ها

نام مدیر:
مهناز حسن زاده
گروه سنی:
از ۶ ماه تا ۶ سال
ساعت کاری:
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۷۶
مجوز:
آدرس:
تهرانسر-بلوار لاله-خیابان بدخشان شمال-کوچه چهارم شرقی-پلاک ۳۷
نام مدیر:
الهه عشیری
گروه سنی:
۶ماهه الی ۶ ساله
ساعت کاری:
۰۶:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۸۶
مجوز:
شهرداری
آدرس:
تهرانسر شرقی، بلوار یاس، خیابان بنفشه شمالی، سرای محله پاسداران، خانه کودک محله پاسداران
نام مدیر:
پریچهر دستوری
گروه سنی:
شیرخوار تا پیش دبستان
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۸۱
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
تهرانسر، شهرک بازرگانی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۴۶ روبه روی پارک ریما

بهترین مهدکودک های تهرانسر

مدیران و کارکنان مهد کودک ها از دغدغه های والدین برای انتخاب بهترین مهد کودک آگاه هستند.بنابراین تمام تلاش خود را برای جذب والدین انجام میدهند برخی آموزش دو زبانه را در روش کاری خود میگنجانند.

گروهی نیز تمرکز خود را بر روی کلاس های فوق برنامه می گذارند و سعی بر این دارند تا استعداد های ذاتی کودکان را کشف و پرورش دهند و قابل ذکر است که این امر از اهمیت بالایی برخوردار است مهم است که موسسه بتواند استعدادهای کودکان را بیابد و تمام تلاش را با برقراری کلاس های مانند موسیقی،ورزشی،کاردستی،زبان،و... در پرورش این استعدادها انجام دهد.

ولی مهم تر از هر کدام از موارد ذکر شده احساس راحتی کودک در مهد کودک است مهم است که کودک بدون تنش و استرس و با نهایت شادی و رضایت در محیط آموزشی حضور پیدا کند و برای زندگی اجتماعی و تحصیل در مدارج بالاتر آماده شود.این امر به کمک مسئولین با تجربه و مربیان آموزش دیده مهد کودک  امکان پذیر خواهد بود.

کودکان زمان زیادی را در مرکز آموزشی سپری خواهند کرد بنابراین مربیان و کارکنان لازم است برای مراقبت از کودکان دوره های لازم را گذرانده باشند تا بتوانند از جسم و روح کودکان به درستی مراقبت کنند.دارا بودن تحصیلات مرتبط با کودک نزد مربیان و کارکنان در آرامش والدین و اعتماد آنها به مرکز آموزشی نقش مهمی ایفا میکند.بعد از اعتماد والدین نقش مربیان در تربیت و پیشبرد آموزش کودکان نباید نادیده گرفته شود.

کسب استقلال و مهارت های اجتماعی

مطمئنا ورود کودک به محیط مرکز آموزشی با کسب استقلال همراه خواهد بود.در کنار لذت بردن از همراهی کودکان هم سن و سال خود و بازی در محیط مناسب کودکان،کسب مهارت های اجتماعی نیز با کمک مربیان آموزش دیده نیز اتفاق می افتد.

بنابراین با انتخاب درست مرکز آموزشی،مهارت های ذاتی کودک کشف و تجربه های جدیدی کسب خواهد شد و در کنار لذت بردن از تفریحات موجود در مهد کودک ها فرزندتان خودکفایی و خلاقیت ذاتی نیز به دست می آورد و این نتیجه بسیار عالی است که مطمئنا والدین نیز به دنبال آن هستند.

چگونه باید یک مهد کودک خوب را انتخاب کنید؟

میوه زندگی هر پدر و مادری فرزند او است و مهمترین دغدغه والدین برای فرزندشان پرورش استعداد و توانمندی وی می باشد تا بتواند با کسب دانش و به دست آوردن مهارت های لازم آینده کودک تامین و تضمین گردد.انتخاب مرکز آموزشی مناسب برای به دست آوردن این نتیجه مهم از چالش های هر پدرو مادری است.

متاسفانه برخی والدین عزیز اسیر تبلیغات زرد بعضی از این موسسات میشوند و این امر منجر به سرکوب شدن اعتماد به نفس کودکان میشود.چه بسا که ذوق و شوق کودک به حضور در مدرسه و آموختن  مهارت هایی چون خواندن و نوشتن را نیز نزد کودک از بین ببرند.

بنابراین لازم است که کمی تامل کنید و عجولانه تصمیم نگیرید تا فرزندتان بتواند بدون رنج و سختی قدم در راه کسب علم و دانش قرار دهد و شاهد شکوفایی استعدادهای او باشید. در اینجا ما شما را با اطلاعات ارزشمندی در این زمینه آشنا میکنیم.

عوامل موثر در انتخاب بهترین مهد کودک

قبل از هر اقدامی لازم است که درباره روش کار،تجربه و سواد کارکنان،قوانین،دوره های آموزشی،امکانات و تجهیزات،برنامه های آموزشی و تفریحی،وضعیت بهداشت، سیستم گرمایشی و سرمایشی برای فصول مختلف سال،تهویه هوای کلاس ها و تمام نقاط مرکز و جزئیات مهم دیگر اطلاعاتی به دست بیاورید و سپس قدم در راه انتخاب بگذارید تا در آینده متضرر نشوید. در ادامه مطلب به فاکتورهای مهمی که باید به آن توجه کنید اشاره میکنیم.

رویکرد آموزشی

مهم است که کارکنان و مدیریت مجموعه دوره های آموزشی مرتبط با تربیت و پرورش کودکان را گذرانده باشند.

ثبات نیروها

واضح است هر مدیریتی تمام تلاش خود را برای حفظ نیروهای با کیفیت خود انجام می دهد.بنابراین در زمان حضور در مرکز آموزشی درباره سابقه و رزومه مربیان سوال بپرسید. چنانچه آمار تغییرات مربیان و کارکنان مجموعه بیشتر از ۳۳ درصد باشد حتما مشکلاتی وجود دارد و باید به آن توجه کرد.  

سطح امنیت

کودکان قرار است بیشتر از نصف ساعات روز را در مرکز آموزشی سپری کنند بنابراین علاوه بر امنیت بالای ساختمان و محیط مهد کودک باید از نظر بهداشتی نیز در سطح استاندارد و قابل قبولی باشد تا سلامت جسم و روح کودکان در این محیط تضمین گردد.با توجه به شرایط کنونی و شیوع بیماری،بهداشت باید در سطح عالی رعایت شود و نظافت روزانه به شکل منظم انجام شود.

ساختار اجتماعی

مربیان طبق آموزش ها و دوره هایی که می بایست دیده باشند باید از هر فرصتی برای واکاوی کودکان استفاده کنند و استعدادهای آنان را بیابند و زمینه را برای پرورش و رشد این استعدادها فراهم کنند.

در کنار تعلیم و تربیت آینده سازان جامعه در اجرای کلاس های فوق برنامه و برنامه های آموزشی نیز  کوشا باشند و توانمندیهای کودکان را دو چندان کنند.

شرایط محیطی

کودکان در زمان جدایی از خانواده و والدین دچار استرس و ترس می شوند و مطمئنا این تجربه برای آنها بسیار ناخوشایند خواهد بود.

در این بین رفتار مربیان و کارکنان بسیار تعیین کننده خواهد بود و از درجه اهمیت بالایی نیز برخوردار است.

 نحوه برخورد با چنین کودکانی از سوی مربیان میتواند به سرعت این حس بد جدایی را از کودکان دور کند و احساس امنیت و خوشحالی را جایگزین آن ترس از جدایی گرداند .

بنابراین بر والدین واجب است تا در زمان بازدید حضوری به رفتار مربیان و کارکنان توجه کنند و اگر رفتار خشک و بدون انعطافی از سوی کارکنان مشاهده کردند حتما مد نظر قرار دهند چرا که ممکن است اینگونه رفتارها بر کودک دلبندشان تاثیر بسیار منفی و غیر قابل جبرانی بگذارد.