مهدکودک های غیر ویژه دسته بندی

لیست بهترین مهدکودک های خیابان شریعتی و سیدخندان

لیست بهترین مهدکودک های خیابان شریعتی در این صفحه قابل مشاهده است. اما به بازخوردهای هر خانواده در صفحه پروفایل آن نیز توجه کنید.

مهدکودک های ویژه

نام مدیر:
ارزو با وفا
گروه سنی:
شیرخوار تا پیش دبستان
ساعت کاری:
۰۷:۳۰ صبح الی ۰۴:۳۰ بعد از ظهر
سال تاسیس:
۱۳۹۷
آدرس:
پاسداران بوستان دوم. کوچه سوادکوهی. پلاک ۱۷

لیست مهدکودک ها

نام مدیر:
سارا خجسته
گروه سنی:
۲ تا ۶ سال
ساعت کاری:
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۹۲
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
خیابان شریعتی.نرسیده به سیدخندان.داخل بوستان اندیشه.بعد از ساختمان فرهنگسرا.جنب بوفه پارک.خانه کودک نیلوفر
نام مدیر:
زهرا اسحاقی
گروه سنی:
۱ تا ۶ سال
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۷۷
مجوز:
آدرس:
خیابان شریعتی.سه راه ضرابخانه.انتهای سروستان یکم(طلوع تهرانی)نبش بن بست مرجان روبروی بانک صادرات پلاک۵
نام مدیر:
شیرین سادات محسنی
گروه سنی:
۱ تا ۶ سال
ساعت کاری:
۰۷:۳۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب مهدکودک کفشدوزک به مدت ۴ سال در منطقه سهروردی شمالی مشغول فعالیت بوده و جدیدا با این منطقه انتقال یافته،ساعت کاری بنا به درخواست والدین افزایش می یابد
سال تاسیس:
۱۳۹۰
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
مسیر ۱:خیابان شریعتی ، خیابان یزدانیان، خیابان سیما جنوبی،کوچه تقوی-،پلاک ۱۱ مسیر ۲: جنب مترو قلهک،خیابان شهید کدویی،خیابان سیما جنوبی، وچه ت
نام مدیر:
آذین محمدی
گروه سنی:
شیرخوار تا پیش دبستان
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۸:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۸۲
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
خیابان شریعتی-بالاتر از ظفر (دستگردی)-کوچه آبان-پلاک ۱۶
گروه سنی:
یک سال به بالا
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۳۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۵۶
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، خیابان برادران واعظی، کوچه خیام، بن بست فرشته
  نام مدیر:
  خانم مولود شریفی تجریشی
  گروه سنی:
  ۶ ماه تا ۶ سال
  ساعت کاری:
  ۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
  سال تاسیس:
  ۱۳۷۹
  مجوز:
  بهزیستی
  آدرس:
  مسیر۱:خیابان شریعتی خیابان دولت سه راه نشاط خیابان نجف آبادی بعد از فکوریان پلاک۹ مسیر۲:چهارراه پاسداران خیابان دولت ابتدای خیابان وارسته خی
  نام مدیر:
  پروین عبدالرحیم پور
  گروه سنی:
  شیرخوار تا شش سال
  ساعت کاری:
  ۰۷:۰۰ صبح الی ۱۸:۰۰ غروب
  سال تاسیس:
  ۱۳۸۱
  مجوز:
  بهزیستی
  آدرس:
  خیابان شریعتی .خیابان ظفر.پلاک ۸۲

  بهترین مهدکودک های خیابان شریعتی

  سرعت رشد کودکان واقعا زیاد است و به طبع نیازهای آنها نیز با رشد جسم و شخصیتشان نیز تغییر میکنند.

  تا چشم بر هم میزنیم متوجه میشویم که زمان آن رسیده که کودک را به یک مرکز آموزشی معتبر  بسپاریم تا برای رشد شخصیتی و اجتماعی تعلیم ببیند.

  انتخاب مهدکودک مناسب امری دشوار و پر زحمت است و با عجله و شتاب هرگز نمی توان نتیجه مطلوبی به دست آورد.

  روانشناسان فعال در حوزه کودک معتقد هستند بهتر است کودک از ۳ سالگی به بعد وارد کودکستان و مراکز تربیتی گردد تا اینکه در کنار مادر بزرگها،پدربزرگها و یا پرستار در منزل بنشینند.

   بنابراین اهمیت انتخاب درست و اصولی برای شما والدین مشخص میشود.نگران نباشید ما شما را با روش های درست جستجو و تحقیق در این رابطه همراهی میکنیم.

  معیار انتخاب مهد کودک

  قاعده اصلی که در هنگام جستجو برای یافتن مهد کودک مناسب باید به دنبال آن بود فقط و فقط آموزش متناسب با شخصیت و استعداد فردی کودکان است.

  البته این امر میسر نمی شود مگر با کمک مربیان کارآزموده و مجرب که با گذراندن دوره های آموزشی این توانایی را دارند که استعدادهای درونی کودکان را کشف و در مسیر درست و با شیوه های نوین روز پرورش دهند.

  در زمان انتخاب مرکز آموزشی دقت کنید که مجموعه آموزشی از مربیانی بهره ببرند که دارای شخصیت مهربان و خوش رو و حتما با سواد در زمینه تعلیم و تربیت کودکان باشد چرا که سرنوشت فرزند شما به اولین معلم بستگی دارد.

  باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  اعتبار یک مهد کودک خوب به نام بزرگ،کیفیت و گرمای روابط داخلی،ارتباط مستقیم دارد.در کنار این مهم به نکات زیر نیز توجه داشته باشید.

  • محل مهد کودک
  • کارکنان
  • شرایط ایمنی
  • تمیزی محیط
  • برنامه آموزشی

  محل مهدکودک

  اگر فاصله مهد کودک تا محل سکونتتان بیشتر از نیم ساعت طول میکشد تا در مسیر باشید،مطمئنا گزینه مناسبی نیست.

  کودک هر روز باید این مسیر را طی کند و با گذشت زمان حتما خسته خواهد شد. اگر چنانچه از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کند طی مسیرهای پرترافیک تهران بزرگ برای بزرگسالان بسیار خسته  کننده و پر استرس است حال کودکان را در این مسیر تصور کنید. 

  گذشته از خستگی ممکن است خطراتی در مسیر آنها را تهدید کند.بنابراین مهد کودک هایی را که در اطراف منزل هستند را بررسی کنید و البته بهترین از نظر سطح آموزشی را برای دلبند خود برگزینید.

  کارکنان

  البته که وجود کارکنان و پرسنل خوب در مهد کودک شرط اصلی انتخاب والدین است.چرا که کودک شما کل روز را باید با این افراد سپری کند.

  مهم است که نگاه دقیق تری به نوع رفتار مربیان و کارکنان مرکز آموزشی با کودکان داشته باشید.حتی نوع رفتار مربیان و کارکنان با یکدیگر نیز حائز اهمیت است. اگر چنانچه ارتباط دوستانه ایی بین آنها برقرار نباشد بر روی روحیه و روند آموزشی کودکان تاثیر منفی خواهد داشت.

  • میزان توجه مربیان نسبت به کودکان چقدر است؟
  • آیا در برخورد با کودکان از الفاظ بی ادبانه استفاده میکنند؟
  • شکایات و درخواست های کودکان را چگونه پاسخ می دهند؟
  • آیا اجازه اظهار نظر به کودکان را میدهند؟
  • آیا با کودکان با خوشرویی رفتار میکنند؟

  با پرسیدن نظر مادرانی که قبل از شما فرزندشان را به مهد کودک فرستاده است میتوانید از چگونگی رفتار مربیان و پرسنل آگاه شوید. در کنار این دقت کنید که برای کنترل کلاس ها از چه تعداد مربی و کمک مربی استفاده میشود.

  شرایط ایمنی

  محیط مهد کودک حتما باید حصار کشی شده باشد و منفذی برای عبور وجود نداشته باشد.کودکان بسیار بازیگوش هستند و ممکن است اگر حصار کامل و ایمن نباشد از مهد کودک خارج شوند.

  از لحاظ امنیتی برای عبور و مرور افراد به داخل و خارج مهد کودک،حتما باید نگهبانی برای نظارت وجود داشته باشد.

  دقت کنید محیط مهد کودک عاری از زباله و کثیفی باشد.این امر خود دلیل محکم برای عدم رسیدگی به بهداشت محیط است و برای سلامتی کودکان بسیار خطرناک خواهد بود.

  از وسایل بازی در زمین بازی مهد کودک نیز دیدن کنید و از نظر تمیزی و استحکام وسایل کاملا مطمئن شوید.

  تمیزی محیط

  بسیار مهم است که اتاق خواب کودکان و اتاق مطالعه و فعالیت های کودکان از یکدیگر مجزا باشد.کلاس های مختلف مجموعه را از لحاظ تمیزی و چیدمان درست وسایل بررسی کنید.مبلمانی که کودکان از آن استفاده میکنند باید متناسب با قد و سن کودکان باشد و حتما از استحکام کافی تیز برخوردار باشد تا خطر شکستگی وجود نداشته باشد.

  کیفیت اسباب بازی ها را بررسی کنید.دقت کنید،تمیزکاری و ضدعفونی روزانه وجود داشته باشد تا از نظر سلامت کودک خود اطمینان کافی داشته باشید.

  برنامه آموزشی

  هر مرکز آموزشی حتما باید برای توسعه گفتار و روند صحیح آموزش استاندارد از کلاس های آموزشی بهره ببرد.

  کلاس های ریاضیات،طراحی،مجسمه سازی،موسیقی،ورزش،نقاشی،یادگیری زبان خارجه،یادگیری اولیه خواندن و نوشتن و ... از جمله کلاس های رایج در مهد کودک ها است.

  هر مرکز آموزشی روند مختص به خود را در برقراری کلاس های آموزشی دنبال میکنند و این به انتخاب مدیریت و افراد مسئول در مهد کودک برمیگردد.

  بهترین مهدکودک های سیدخندان

  امروزه اکثر مراکز آموزشی با ادغام علم و تکنولوژی سعی دارند بهترین آموزش ها را در اختیار کودکان قرار دهند و سبک آموزش نوآورانه ایی پدید بیاورند و در روند رشد شخصیتی و اجتماعی کودکان بکار ببرند.

  والدین با توجه به این موضوع باید با در نظر گرفتن اولویت های خود تصمیم گیری کنند.خوشبختانه وب سایت های موسسات آموزشی روند تحقیق والدین را سریعتر کرده است و نکات قابل توجهی در این وب سایت ها برای اطلاع والدین گنجانده شده است.

  در کنار تحقیق و جستجو در وب سایت ها زمانی را برای بازدید حضوری در نظر بگیرید تا جزئیات بیشتری را به شما نشان دهند و از صحت مطالب درج شده در وب سایت ها نیز مطمئن شوید.

  پارامترهای موثر برای انتخاب مهد کودک ایده آل

  کارکنان و مربیان مراکز آموزشی سعی دارند با قیمتی به صرفه خدمات مناسبی را به خانواده ها ارائه دهند و آینده سازان جامعه را به درستی پرورش دهند.

  اما متاسفانه هستند مراکز غیر مجازی که با تبلیغات گسترده در سطح جامعه و وب سایت ها سعی در جذب خانواده میکنند و گاهی نیز در این امر موفق می شوند.

  بهتر است زمان بازدید حضوری مجوز مرکز آموزشی را مطالعه کنید تا اسیر مراکز غیر مجاز و بی کیفیت نشوید.

  علاقه و استعداد کودک خود را در نظر بگیرید.اطمینان پیدا کنید فضای آموزشی شاد و مفرح باشد،قرار نیست کودک شما ساعات طولانی را در فضای خشک آموزشی سپری کند. فضای خشک و بی روح از نظر ذهنی و جسمی مناسب رشد و شکوفایی کودکان نمی باشد. 

  معمولا مراکز آموزشی برنامه های متنوع بسیاری برای کسب مهارت های هنری،فرهنگی،ورزشی و دینی ترتیب می دهند.دقت کنید برنامه های آموزشی که موسسه در برنامه کاری خود گنجانده است با اولویت های شما همخوانی داشته باشد.

  در ادامه مطلب به نکات مهم برای انتخاب بهترین مهد کودک اشاراتی خواهیم کرد.

  امکانات و تجهیزات

  تجهیزات و وسایل بازی در هر مرکز آموزشی برای استفاده کودکان وجود دارد نکته مهم اینجاست که این تجهیزات باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در اثر استفاده مداوم کودکان و با توجه به شیطنت هایی خاص آنها شکسته و یا خراب نشوند.

  مبلمان و میز و صندلی هایی که در کلاس ها استفاده میشوند نیز باید از استحکام بالایی برخوردار باشند تا در زمان استفاده کودکان شکسته و یا خراب نشوند و خطری سلامت کودک را تهدید نکند.

  اهمیت بهداشت وسایل،محیط و مواد غذایی نیز بسیار بالا است.با توجه به شیوع بیماری کرونا حساسیت والدین در این زمینه دو چندان شده است.

  مدیریت باید برای برطرف کردن این نگرانی ها برنامه کاملی برای ضد عفونی روزانه تمام وسایل و محیط در برنامه کاری پرسنل بگنجاند.باید سلامت کودکان اولویت اول مرکز آموزشی باشد.

  منوی غذایی مهد کودک باید متنوع و سرشار از ویتامین های مورد نیاز کودکان انتخاب شده باشد.مطمئن شوید از مراکز معتبر و استاندارد مواد خوراکی را تهیه کنند.محیط آشپزخانه و غذاخوری باید تمیز و عاری از زباله باشد. 

  درک روحیات کودکان

  کودکان با توجه به سن کمی که دارند تشنه آموزش،بازی و سرگرمی هستند.مرکز آموزشی باید با توجه به روحیات کودکان آموزش های غیر مستقیم را در برنامه کاری خود قرار دهند و مهارت های آنها را پرورش و شکوفا کنند.

   برخی از موسسات آموزشی مهارت های پایه مانند خواندن و نوشتن را نیز به کودکان می آموزند تا برای ورود به مدارس آنها را آماده کنند.

  استعدادیابی اصولی

  کودکان استعداد و توانمندی مختص به خود را دارند.برخی از مهد کودک ها تمرکز اصلی خود را بر روی کشف و رمزگشایی استعدادهای کودکان قرار داده اند و برای پرورش استعداد های ذاتی کودکان برنامه جامع دارند.

  زمانی کودکان موفق ظاهر میشوند که مربیان آموزشگاه ها به شکل غیر مستقیم علاقه و استعداد آنها را کشف کنند و وسایل و مقدمات کسب مهارت ها نیز برای کودکان فراهم باشد.

  کیفیت آموزشی

  آموزشات ترتیب داده شده در مهد کودک ها باید اصولی و در سطح استاندارد باشد تا زمینه رشد شخصیتی و اجتماعی کودک فراهم گردد در غیر این صورت نه تنها استعداد های او نمایان نمی شود چه بسا که کودک گوشه گیر و منزوی نیز بشود.

  حتما زمان بازدید کیفیت آموزشی و امکانات موجود در کلاس های مختلف ورزشی،فرهنگی،هنری  و… را به دقت بررسی کند تا در آینده شاهد شکوفایی استعدادهای ذاتی دلبند خود باشید.

  امنیت و بهداشت

  تمام فضاهای مجموعه آموزشی را به خوبی رصد کنید از سلامت مواد غذایی اطمینان پیدا کنید.نسبت به رفتار پرسنل حساسیت بالایی داشته باشید.رفتار مربی با کودکان تاثیر بسیار مهمی بر روی کودکان دارد از توجه به این مهم غافل نشوید.

  امنیت محیط،وسایل بازی و همچنین آموزشی را به خوبی بررسی کنید به تمیزی و بهداشت کارکنان توجه ویژه داشته باشید.