سرویس مهدکودک

مهد کودک و دبستان نیلوفر میدان شهدا
میدان شهدا-خ مجاهدین اسلام-چهارراه آبسردار-نبش ک استنکافی-پ ۱۷۳
مهدکودک مهر آریان
خیابان سعدی شمالی-خیابان برادران قاعدی پلاک ۲۳۵
نام مدیر:
رضایی
ساعت کاری:
۰۷:۳۰ صبح الی ۱۶:۳۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۷۸
مجوز:
بهزیستی
مهد وپیش دبستانی دوزبانه محمدامین میدان شهدا
میدان شهدا-خیابان مهدوی پور-پلاک ۲۶
نام مدیر:
زهراحیدری
ساعت کاری:
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۸۶
مجوز:
آموزش و پرورش
پیش دبستانی و مهدکودک دوستاره دو زبانه هوشمند گلهای شهرزاد
میدان امام حسین ,ابتدای خ ۱۷ شهریور, خ صفای غربی، پلاک ۵
نام مدیر:
مدیر موسس: شهرزاد سرخوش و مدیر مسول:زهرا سوری
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب
سال تاسیس:
۱۳۹۰
مجوز:
بهزیستی
مهد قرآنی شکوفه های قرآنی
نام مدیر:
زهرا شیدایی
ساعت کاری:
۰۸:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ غروب امکان افزایش ساعت پذیرش برای والدین شاغل
سال تاسیس:
۱۳۹۴
مجوز:
مکتب القرآن. آموزش و پرورش
مساحت:
۱۲۰ متر
کارکنان:
۴ نفر. دیپلم.لیسانس.فوق لیسانس
مهد کودک و دبستان نیلوفر میدان شهدا
میدان شهدا-خ مجاهدین اسلام-چهارراه آبسردار-نبش ک استنکافی-پ ۱۷۳
نام مدیر:
آقای زارع زاده
ساعت کاری:
۰۷:۰۰ صبح الی ۱۶:۳۰ غروب پنج شنبه ها تعطیل
سال تاسیس:
۱۳۷۰
مجوز:
بهزیستی
مساحت:
۱۰۰۰
کارکنان:
۱۲

بهترین مهدکودک های منطقه ۱۲ تهران

درست است که انتخاب مهد کودک یکی از چالش برانگیز ترین کارها است ولی اگر مسیر درستی را طی کنید موفقیت های بزرگی را به همراه خواهید داشت.

در بخش های مختلف تحصیلی و حتی انتخاب شغل در آینده این انتخاب تاثیر بسزایی خواهد داشت.پس شایسته است در زمان بازدید حضوری از مراکز آموزشی نکات مهم را بدانید و از نظر آموزشی و سطح کارایی آموزشی مرکز را به طور کامل بسنجید و سپس اقدام به ثبت نام دلبند خود کنید تا در آینده تحصیلی و  ورود به جامعه با فراغ بال حرکت کنید.

عوامل موثر بر انتخاب مهد کودک ایده آل

کار مهد کودک این است که استعدادهای نهفته کودکان را کشف و کمک کند تا با آموزش های درست  این استعداد شکوفا و به نقطه قوت و طرقی کودک تبدیل شود.

اگر مسیر آموزش موسسه درست و در حالت استاندارد باشد و بتواند به درستی استعدادها را کشف و به نقاط قوت کودکان تبدیل کنند در آینده متخصصان خبره ایی به جامعه تحویل خواهند داد.

برای رصد دقیق از مهد کودک ها اولویت های خود را دنبال کنید و هرگز رودربایستی نکنید چرا که آینده تحصیلی و رشد اجتماعی کودک شما به درستی این انتخاب بر می گردد. 

هزینه خدمات آموزشی

هر مرکز آموزشی مقدار مشخصی برای خدماتی که به خانواده ها و کودکان ارائه میدهند طلب می کنند.

بهتر است از ریز مخارج سوال بپرسید تا بدانید که چه خدماتی را به فرزندتان ارائه میدهند.آیا برای ارائه این خدمات هزینه مناسب از شما طلب میکنند؟

توجه داشته باشید رفت و آمد کودک نیز هزینه ایی در بر خواهد داشت که باید به این بودجه اضافه شود.اگر خواستار کلاس های آموزشی بیشتری برای فرزند خود هستید نیز این خود هزینه بیشتری میطلبد.

کلاس های آموزشی شامل:آشپزی،ورزش،سفال،هنر و موسیقی می باشد.

نسبت معلمان و کودکان

به طور کلی باید تعداد مربیان و تعداد کودکان در هر کلاس متناسب و ایده آل باشد تا کیفیت آموزشی صدمه نبیند.

اگر تعداد کودکان زیاد باشد مربی وقت و انرژی بیشتری باید مصرف کند تا بتواند به همه کودکان رسیدگی کند و این مسئله خود در روحیه کودکان تاثیر منفی خواهد گذاشت و ذوق و شوق حضور در کلاس را در وی از بین خواهد برد.

در حالت استاندارد برای کودکان در سنین ۲ تا ۳ سال این نسبت کمتر است ولی برای سنین بالاتر برای ۱۵ کودک یک مربی کافی است و میتوان نتیجه مطلوبی از آموزش کسب کرد.

برنامه آموزشی

کودکان در مهد کودک استعداد یابی میشوند و زمینه برای رشد استعداد و توانمندی وی فراهم میشود. باید در نظر داشت کودکان برای ورود به مدرسه و تحصیل نیز باید آماده و مهیا شوند.بنابراین بهتر است برای کسب مهارت های نوشتن و خواندن نیز کمی آمادگی پیدا کنند و تمام وقت آنها به بازی و تفریح سپری نشود گر چه در همین بازی ها،مهارت های اجتماعی و مستقل بودن را نیز به دست می آورند.

مقررات

برای برقراری نظم و انجام درست تمام برنامه های آموزشی در هر موسسه ایی مقرراتی وضع شده است که تمام کارکنان باید در رعایت آن کوشا باشند.

بنابراین یک برنامه و سیستم ارتباطی هدفمند باید وجود داشته باشد تا تمام فعالیت ها به درستی و طبق برنامه صحیح آموزشی پیش برود و نتیجه تمام فعالیت ها به اطلاع خانواده ها برسد تا در جریان پیشرفت آموزشی فرزند خود قرار بگیرند.

حضور خانواده ها در مهد کودک

خانواده ها در کنار مربیان پشتیبانان اصلی برای رشد و شکوفایی استعدادها و توانمندیهای کودکان هستند.بنابراین برقراری ارتباط صحیح و مستمر والدین با مهد کودک لازم و ضروری است.

در چنین حالت است که موانع پیش روی کودکان برای یادگیری به راحتی و با مشورت والدین و مربیان از بین خواهد رفت و فعالیت ها تاثیر گذارتر و در مسیر درست انجام خواهد شد.

امکانات و تجهیزات

در زمان حضور در مهد کودک و بازدید از مرکز آموزشی استحکام و تمیزی وسایل بازی و آموزشی را چک کنید.آموزش غیر مستقیم از طریق بازی انجام میشود و از اهمیت بالای برخوردار است این متد آموزشی در تمام دنیا استفاده می شود.

پس باید تمام وسایل بازی و تجهیزات آموزشی متناسب و با ایده آل های آموزشی دنیا همگام باشد و از کیفیت خوبی نیز برخوردار باشد تا بتواند به درستی هم کودکان را سرگرم و در کنار لذت بردن آموزش نیز بدهد.

سطح بهداشت

با توجه به سن کودکان و عدم توانایی آنها در مراقبت از جسم و روح خود لازم است که مهد کودک تمام تدابیر امنیتی و بهداشتی را رعایت کند تا کودکان با آرامش در مهد کودک حاضر شوند.

واجب است در زمان بررسی و تحقیق برای انتخاب مهد کودک والدین عزیز دقت ویژه کنند که آیا سرویس های بهداشتی و آشپزخانه به طور مرتب تمیز و ضدعفونی می شوند.

از بهداشت مواد خوراکی و تمام وسایلی که کودک با آنها سروکار دارد اطمینان کامل پیدا کنید چرا که سلامت فرزند شما در گرو این دقت نظر شما نهفته است.