مهدکودک سه زبانه باغ نیلوفر در جردن

مهدکودک سه زبانه باغ نیلوفر در جردن

نام مدیر:
آسیه عزیزی
گروه سنی:
۶ ماهه تا ۶ سال
ساعت کاری:
۷ تا ۱۷
سال تاسیس:
۱۳۹۴
مجوز:
بهزیستی
آدرس:
جردن، بالاتر از چهارراه جهان کودک، نبش والی نژاد، پلاك ٨٠

مجموعه باغ نیلوفر، یک مهدکودک و پیش‌دبستانی سه‌زبانه با تجربه‌ی بیش از ۳۵ سال در حوزه‌ی آموزش و پرورش کودکان است. مدیریت این مهدکودک توسط خانم آمنه عزیزی و خانم پروانه عزیزی، دو خواهر مهربان و پرشور، که به‌عنوان مدرسین با بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت در حوزه آموزش کودکان، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند. از دیگر ویژگی‌های این مهدکودک، حضور عموشهرام به‌عنوان یک مربی صاحب‌نام مجرب و شناخته شده در حوزه بازی و موسیقی کودکان است.

تیم مدیریت مهدکودک با حضور دائمی در محل مهدکودک و تمامی ساعات کاری، به اولیای کودکان امکان بازدید و نظارت بر فعالیت‌های مهدکودک را می‌دهد. با شعار "درهای باز به‌روی والدین"، باغ نیلوفر بر این باور است که درهای مهدکودک همیشه باید در برابر والدین باز باشد. به‌عنوان یکی از مهمترین دلایل علاقه والدین و کودکان به باغ نیلوفر، سابقه فعالیت طولانی مدت و فضای دوست‌داشتنی آن و عشق واقعی به کودکان است.

خانواده‌های باغ نیلوفر، هر روز در تعامل مستقیم با مدیریت مهدکودک و دیگر کارکنان هستند، و همچنین تمامی فعالیت‌های روزانه کودکان به‌صورت لحظه‌ای برای اولیایشان ارسال می‌شود.

این مهدکودک با امکاناتی مانند فضای مهدکودک به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع، شامل حیاط ۳۰۰ مترمربع و سه طبقه بازی، استخر آب بازی، اتاق شن بازی و امکانات آموزشی دیگر، از امنیت بالایی برخوردار بوده و تمام نقاط آن به دوربین مدار بسته مجهز است.

آموزش در باغ نیلوفر با رعایت جدیدترین اصول آموزشی جهان ارائه می‌شود. در این باغ، شیرینی، جذابیت، و یادگیری در قالب بازی بسیار حائز اهمیت هستند. همچنین، آموزش باید با آستانه تمرکز کودک همخوانی داشته باشد و متناسب با گروه سنی و رشد ذهنی کودکان باشد. در اینجا، مفید بودن و تداوم در آموزش بسیار مهم است و تأکید بر وجود جنبه تفریح در آموزش داریم.

انتخاب مهدکودک مناسب برای والدین همیشه یک چالش است. حضور کودکان در مهدکودک باغ نیلوفر، فرصتی ارزشمند است تا بدون درگیری با مشکلات و ناخوشایندی‌ها، از استعدادهای درونی رمزگشایی کرده و در مهارت های مختلف تربیت شوند.

حضور در فضای مجموعه میتواند این اطمینان را بدهد که نه تنها کیفیت امکانات در عالی ترین سطح است بلکه کادری مجرب در مجموعه، فعالیت میکنند. فضای بازی و تجهیزات می‌تواند به والدین سخت پسند نیز اطمینان دهد که تمامی گروه های سنی، در کلاس های فوق برنامه حضور داشته و محیطی شاد و مفرح تجربه میکنند که ذهنی خلاق و  جستجوگر را به ارمغان می آورد.

برنامه های آموزشی مختلفی در حال برگزاری است تا متناسبت با نیازهای کودک و خانواده، والدین تصمیم گیری کنند. در تنظیم برنامه‌های آموزشی به فعالیت‌های تفریحی و توانمندی‌های ذاتی کودکان، اهمیت داده شده است تا در فضایی شاد، یاد بگیرند و کسب مهارت کنند.

تجربه و کفایت کادر آموزشی نیز برای مجموعه اهمیت بسیار دارد تا ضمن آموزش بدون چالش، تعامل و همکاری کادر آموزشی با والدین نیز رخ دهد. سیاست‌ها و مقررات مهدکودک مبتنی بر استانداردهای روز دنیا است و توجه جدی نسبت به اصول بهداشتی، برنامه غذایی و سیاست‌های ایمنی وجود دارد.

کودکان در این فضای غنی فرصت بیان راحت خواسته‌ها و نیازها دارند. با یک ارزیابی اجمالی و توجه به واکنش کودکان در محیط جدید نیز میتوان شاهد اخت پذیری در این مهدکودک معتبر، بود. 

برای کسب مهارت کودکان، کلاس‌های فوق برنامه با اساتید مجرب و مهربان با توجه به گروه سنی و علاقه بچه‌ها، برنامه‌ریزی شده‌اند. هدف این کلاس‌ها، پرورش هوش نه‌گانه کودکان است.

پکیج آموزشی و پرورشی باغ نیلوفر، بسیار جامع، پربار و متنوع است. این پکیج شامل کلاس‌های ویژه نقاشی، سفال، خلاقیت با مربی ویژه و متخصص، باله، اسکیت، شطرنج، چرتکه، رباتیک، آموزش بلز و فلوت، بازی‌های ورزشی و آموزش و پرورش در مقطع پیش دبستان است. این برنامه‌ها با هدف پرورش همه جانبه کودکان و آمادگی آن‌ها برای ورود به مقطع دبستان طراحی شده‌اند.

پکیج ویژه‌ای نیز برای تقویت مهارت‌ها و پرورش ذهنی و هوشی کودکان در نظر گرفته شده است که شامل موارد زیر است:

  • تقویت عضلات کوچک و بزرگ کودک و هماهنگی اعصاب دیداری و حرکتی در دفتر یک خط و شطرنجی
  • آمادگی کودک برای ورود به دبستان از طریق زبان‌آموزی
  • استفاده از شیوه‌ی imaths برای آموزش ریاضی به شیوه‌ای مدرن و تقویت هوش ریاضی کودک
  • آمادگی اجتماعی کودک برای ورود به دبستان از طریق پروژه‌های واحد کار هفتگی
  • آموزش کودکان در حوزه تحقیق و ازمایش گروهی که در تمامی برنامه‌های مدرن آموزشی کودک در کشورهای برتر دنیا بسیار مورد توجه است
  • استفاده از کتاب تخصصی هوش و پرورش حواس پنجگانه
  • آموزش کودکان در حوزه جغرافی و نجوم با استفاده از متدهای آموزشی پنج قدرت برتر دنیا
  • آموزش مهارت‌های زندگی با استفاده از متدهای آموزشی پنج قدرت